Skąd pochodzi przeszczep włosów podczas przeszczepu włosów?

Skąd pochodzi przeszczep włosów podczas przeszczepu włosów?

Być może zastanawiasz się, skąd pochodzą włosy dawcy podczas przeszczepu włosów. Po pierwsze, musisz mieć zauważalną utratę włosów z przodu i po bokach głowy. Ważne jest także, aby z tyłu głowy rosły zdrowe włosy. Chirurg wycina małe, okrągłe przeszczepy z obszaru dawcy za pomocą instrumentu przypominającego rurkę. Przeszczepy są następnie umieszczane w obszarze biorczym.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale beautysfera.pl

Obszar dawczy skóry głowy

Po przeszczepie włosów obszar dawczy skóry głowy powróci do swojego podstawowego kształtu i wyglądu po roku. W ciągu 3 tygodni można bezpiecznie ogolić głowę. Po pierwszym roku normalnym objawem jest obrzęk i zaczerwienienie, ale obrzęk zwykle znika w ciągu jednego dnia. Do czasu następnej zaplanowanej wizyty należy chronić miejsce zabiegu przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, kurzu i skrajnych temperatur. Ogólnie rzecz biorąc, po zabiegu nie należy używać ostrych produktów do stylizacji włosów.

Chirurg pobiera mieszki włosowe z obszaru skóry głowy o dużej gęstości włosów (zwanego obszarem dawcy), a następnie wszczepia je w maleńkie szczeliny wykonane w przerzedzonej lub łysiejącej części skóry głowy. Procedura ta jest znana jako operacja wszczepienia pasków mieszków włosowych i obejmuje usunięcie paska skóry z obszaru dawczego oraz zamknięcie nacięcia szwami. Obszar dawczy jest następnie dzielony na pojedyncze jednostki mieszkowe, które zawierają jeden lub więcej mieszków włosowych.

Obszar dawczy odgrywa kluczową rolę dla wyników zabiegu. Chirurg nie może wszczepić serca pacjentowi z niekompatybilnym lub słabym sercem. Podobnie pacjent musi mieć zdrowe włosy rosnące w obszarze dawcy. Kolor, tekstura i skręt włosów mogą mieć wpływ na wynik uzupełnienia włosów. Z tego powodu pacjenci muszą zwracać szczególną uwagę na obszar dawczy przed zabiegiem transplantacji.

Dr Nusbaum i Rose używają systemu ARTAS do pobierania włosów z obszaru dawcy. System ten skanuje obszar dawcy cyfrowo, aby zidentyfikować mieszki włosowe w grupach włosów. Chirurg usuwa wybrane jednostki mieszkowe z obszaru dawczego za pomocą okrężnego narzędzia prowadzonego obrazem. Zabieg pozostawia większość włosów w ich naturalnym kształcie. Dzięki ekstrakcji jednostek mieszkowych możliwe jest uzyskanie naturalnie wyglądającego odrostu włosów, co jest coraz częściej stosowaną procedurą przeszczepu włosów.

Długość nacięcia dawcy będzie zależała od liczby jednostek mieszkowych (FUE) potrzebnych biorcy. Szerokość zależy od wiotkości skóry głowy pacjenta. Jeśli wiotkość skóry głowy pacjenta jest wystarczająca, możliwe jest zastosowanie szerszego paska dawczego. Jeśli obszar dawczy jest ciasny i charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem bliznowacenia, chirurg może nie być w stanie zastosować paska o normalnym rozmiarze.

Technika chirurgiczna

Istnieją różne rodzaje technik chirurgicznych przeszczepiania włosów. Jedną z popularnych technik jest przeszczepianie jednostek mieszkowych. W tej procedurze mieszki włosowe są pobierane przez eliptyczne nacięcie w obszarze dawcy. Chirurg oblicza dokładne wymiary elipsy na podstawie obszaru biorcy i zamyka nacięcie, aby uniknąć powstania blizn. Pobrana skóra owłosiona jest wycinana pod powiększeniem. Usuwane są dodatkowe tkanki z nabłonka otaczającego korzeń włosa. Następnie skupiska mieszków włosowych umieszcza się na płytkach Petriego z ochłodzoną solą fizjologiczną. Następnie są one przeszczepiane do miejsca biorcy.

Podczas zabiegu przeszczepu włosów chirurg wykorzystuje mieszki włosowe pobrane od dawcy z boków i tyłu skóry głowy. Chirurg używa narzędzia do mikronakłuwania, aby pobrać mieszki włosowe jeden po drugim. W miejscu pobrania pozostawia się niewielką, zaokrągloną bliznę. O wielkości blizny decyduje liczba usuniętych FU. Po zagojeniu blizny zaczną wyglądać jak małe białe kropki.

Wyniki zabiegu przeszczepu włosów różnią się w zależności od pacjenta. Niektórzy pacjenci zauważają znaczną poprawę wzrostu włosów po poddaniu się temu zabiegowi. U innych odrastanie włosów może się nasilić, a linia włosów powrócić do normy. W takich przypadkach konieczny może być drugi zabieg, aby ponownie odrosły przeszczepione włosy. Zabieg jest generalnie bezpieczny dla zdrowych kobiet i mężczyzn. U kilku pacjentów mogą pojawić się blizny, ale zazwyczaj nie są one zauważalne.

Na przestrzeni lat techniki chirurgiczne przeszczepiania włosów uległy wielu udoskonaleniom. Tradycyjne metody przeszczepiania włosów polegały na pobieraniu pasków z tyłu głowy. Metoda paskowa pozostawiała jednak długą, trwałą bliznę. Zautomatyzowany system NeoGraft do przeszczepu włosów wykorzystuje technologię Follicular Unit Extraction (FUE). FUE umożliwia chirurgom pobranie tylko jednego do trzech mieszków włosowych za jednym razem. Ponieważ FUE ogranicza konieczność tworzenia liniowych blizn, skraca czas przestoju i zmniejsza dyskomfort związany z zabiegiem.

Ogólnie rzecz biorąc, procedura trwa krócej niż tradycyjny przeszczep włosów. Ponadto pozwala na szybsze gojenie się skóry głowy pacjenta. Po zabiegu chirurg udzieli pacjentowi szeregu instrukcji dotyczących pielęgnacji nowych przeszczepów i miejsca pobrania. Instrukcje te pomagają również przetrwać nowo przeszczepionym mieszkom włosowym. Większość pacjentów odczuwa minimalny dyskomfort i wkrótce po zabiegu wraca do normalnej aktywności.

Blizny

Chociaż nie są znane negatywne skutki powstawania blizn po przeszczepie włosów, zabieg jest nadal zabiegiem chirurgicznym. Chociaż nie ma widocznych nacięć, w obszarze dawcy powstają blizny. Postępy w technologii przeszczepu włosów znacznie zmniejszyły liczbę blizn. Po zabiegu pacjenci powinni przestrzegać zasad prawidłowego mycia włosów, aby zminimalizować blizny i ułatwić gojenie. Odradza się także palenie tytoniu po zabiegu przeszczepu włosów, ponieważ może ono zaszkodzić procesowi gojenia i zwiększyć ryzyko infekcji i bliznowacenia. To samo dotyczy ekspozycji na słońce, której należy unikać przez co najmniej trzy miesiące po zabiegu.

Jedną z metod zmniejszania blizn po zabiegu przeszczepu włosów jest metoda FUE, w której jednostki mieszkowe są usuwane z obszaru dawcy za pomocą małego nakłuwacza. Obszar dawcy jest dzielony na jednostki mieszkowe, które są skupiskami włosów lub pojedynczymi pasmami włosów. Przeszczepione mieszki włosowe są następnie wszczepiane w obszar biorcy za pomocą niewielkich nacięć. W obu technikach FUE blizny są minimalne i mogą być niewidoczne po zagojeniu. Pacjenci mogą nawet nosić krótkie włosy bez widocznych śladów po zabiegu.

Aby zminimalizować blizny po przeszczepie włosów, zabieg powinien być wykonywany w miejscu o stosunkowo gładkiej tkance bliznowatej. Blizny po przeszczepie włosów są tymczasowe i z czasem zanikają. Przez kilka dni po zabiegu pacjenci powinni unikać dotykania skóry głowy i stosowania ostrych szamponów. Aby uzyskać naturalny wygląd, najlepiej jest użyć makijażu, aby ukryć blizny. Należy jednak upewnić się, że taka metoda jest wygodna, ponieważ jest to rozwiązanie tymczasowe.

Blizny po przeszczepie włosów mogą być różne – od pojedynczego mieszków włosowych po setki przeszczepów. W zależności od wielkości obszaru dawcy, blizny mogą sięgać od ucha do ucha. Blizny po przeszczepie włosów mogą być całkowicie zakryte przez odrastające włosy. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, co oznacza, że pacjent nie musi pozostawać w szpitalu.

Koszt

Jeśli chodzi o koszt przeszczepu włosów, to jest on różny w zależności od lokalizacji i rodzaju zabiegu. Na przykład na Manhattanie koszt waha się od 5 do 10 dolarów za przeszczep. W niektórych regionach kraju za przeszczep włosów można zapłacić zaledwie 1,5 dolara. Na cenę mogą wpływać także koszty podróży. Jeśli szukasz tańszej opcji, możesz udać się do krajów takich jak Turcja czy Indie, gdzie wiele klinik oferuje pakiety przeszczepu włosów obejmujące podróż. Pamiętaj jednak, że turystyka medyczna wiąże się z wysokimi kosztami.

Aby zaoszczędzić na kosztach przeszczepu włosów, należy poszukać kliniki, która oferuje finansowanie. W ten sposób można zapłacić za zabieg w ciągu 12 miesięcy, nie martwiąc się o swoją ocenę kredytową. Można również skorzystać z finansowania na 0% APR i spłacić dług wcześniej bez żadnych kar. Inną opcją dla niskich cen przeszczepu włosów jest Turcja, która jest liderem w swojej dziedzinie. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale będziesz miał również korzyści z pięknej śródziemnomorskiej plaży i przystępnej opieki zdrowotnej.

FUE – procedury chirurgiczne z wykorzystaniem pojedynczych przeszczepów są droższe niż metody z użyciem pasków. FUE wymaga większej precyzji i czasu, dlatego jest droższe niż FUT. Rezultaty są jednak znacznie lepsze. Koszt przeszczepu włosów w Indiach może się różnić od kosztów w innych miastach, dlatego należy wybrać odpowiednią klinikę. Klinika w Bombaju będzie prawdopodobnie znacznie droższa niż ta w mniejszym mieście. Możesz także poszukać chirurga, który specjalizuje się w metodzie FUE.

Obszar ciała, na którym zostanie przeprowadzony przeszczep włosów, może mieć duży wpływ na cenę. Przeszczep pięćdziesięciu włosów może kosztować tyle samo, co przeszczep wykonany przy użyciu bardziej skomplikowanych technik. Ilość włosów przeszczepionych podczas zabiegu zależy od lokalizacji i umiejętności chirurga. Niektóre kliniki oferują pakiet all inclusive, a inne mogą pobierać dodatkowe opłaty za usługi dodatkowe. Koszt przeszczepu włosów może wynosić nawet 4000 USD.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czytaj Dalej

Niechirurgiczne metody modelowania sylwetki – ciało Ci za nie podziękuje

O ciało można dbać na wiele różnych sposobów. Oczywiście na pierwszym miejscu powinny znaleźć się zdrowy tryb życia, dieta i aktywność fizyczna. Często warto też skorzystać z profesjonalnych zabiegów modelowania sylwetki, dzięki którym można wzmocnić i utrwalić efekty rzeźbienia ciała. Przedstawiamy 4 sprawdzone metody ujędrniania i wyszczuplania ciała wykorzystywanych w najlepszych klinikach medycyny estetycznej.
Dlaczego moje włosy są niespokojne?
Czytaj Dalej

Dlaczego moje włosy są niespokojne?

Istnieje wiele przyczyn przetłuszczania się włosów. Nadmierne mycie i nadmierna pielęgnacja, stosowanie niewłaściwych produktów do włosów i częste…