Jak może się nie udać przeszczep włosów?

Jak może się nie udać przeszczep włosów?

Przeszczep włosów uważa się za nieudany, jeśli znaczna część przeszczepionych włosów nie zdoła się ułożyć i prawidłowo odrosnąć po rekonwalescencji. Niektóre z możliwych przyczyn to skład chemiczny organizmu pacjenta, sam zabieg chirurgiczny i nieprzestrzeganie przez pacjenta zaleceń pooperacyjnych. Niezależnie od przyczyny, przeszczep włosów to skomplikowana procedura obarczona licznymi zagrożeniami. Jednak przy odpowiedniej opiece zabieg może zakończyć się sukcesem i na długo rozwiązać problem utraty włosów.

Wysuszenie

Jedną z głównych przyczyn słabego odrostu włosów po przeszczepie włosów jest wysuszenie, znane także jako niedokrwienie lub wysuszenie powietrzem. Mieszki włosowe są niezwykle małe, więc nawet najmniejsze parowanie ma szkodliwy wpływ. Dlatego właśnie pokonanie problemu słabego wzrostu włosów po przeszczepie spowodowanego wysychaniem jest celem nadrzędnym. Jest to w końcu jedna z najczęstszych przyczyn utraty włosów – słowa te pochodzą od redaktora strony poprawaurody.pl.

Na początku chirurg transplantolog może zalecić zwilżanie gazy roztworem soli fizjologicznej dwa razy dziennie przez kilka dni po operacji. Może to pomóc w przyspieszeniu procesu gojenia. Przez dziesięć do czternastu dni w miejscu pobrania może pojawić się zaskorupienie. Nie należy drapać tego miejsca ani używać do tego celu ręcznika. Po tygodniu lub dwóch można zacząć myć włosy w zwykły sposób, ale należy pamiętać o delikatnym myciu głowy. Należy także stosować balsam na obszar dawcy, aby go złagodzić i zmniejszyć wrażliwość na dotyk.

Zbyt wczesne pobranie mieszków włosowych z obszaru dawcy

Jeśli przeszczepy włosów z obszaru dawcy zostaną pobrane zbyt wcześnie, nie będą rosły, co spowoduje niepowodzenie przeszczepu włosów. Ponadto nadmierny zbiór spowoduje powstanie blizn i brak wzrostu po przeszczepie włosów, co sprawi, że zabieg będzie bardzo widoczny. Aby uniknąć ryzyka związanego z nadmiernymi zbiorami, należy wybrać wykwalifikowanego chirurga i upewnić się, że ma on doświadczenie w przeszczepach włosów.

Podczas przeszczepu włosów wykwalifikowany chirurg poświęci czas na zbadanie obszaru dawczego i określenie planu poboru. Co więcej, nie wszystkie obszary dawcze zapewniają taką samą liczbę przeszczepów. Niektóre z nich są mniej gęste i słabsze od innych. Nadmierne pobranie może uszkodzić obszar dawczy i spowodować niezdrowy wygląd w okolicy karku. Ponadto niewłaściwe pobranie może spowodować nierównomierne blizny i pogorszenie efektów kosmetycznych.

Zakażenia po zabiegu

Zakażenia po zabiegu przeszczepu włosów mogą być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli wystąpią w miejscu, w którym wykonano przeszczep. Patogeny mogą dostać się do organizmu przez te nacięcia i spowodować zakażenie. Pacjenci muszą dokładnie przestrzegać wszystkich zaleceń pooperacyjnych, aby zapewnić sobie bezpieczny i pomyślny powrót do zdrowia. Poniższe wskazówki pomogą Ci uniknąć infekcji po operacji przeszczepu włosów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o infekcjach po przeszczepie włosów. Upewnij się także, że Twój chirurg jest odpowiednio wykwalifikowany.

Infekcje mogą wystąpić wszędzie, ale szczególnie często zdarzają się w miejscach, w których umieszczono mieszki włosowe. Objawy zakażenia mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęk, nadmierne krwawienie, dyskomfort i uczucie pieczenia. Jeśli po zabiegu wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast skontaktować się z chirurgiem. Lekarz przepisze antybiotyki i leki przeciwzapalne. Leki te należy jednak przyjmować jeszcze przez kilka dni po zabiegu.

Wybór doświadczonego chirurga

Niedoświadczeni chirurdzy są najważniejszą przyczyną niepowodzenia przeszczepu włosów. Mogą oni nadmiernie pobierać przeszczepy z obszaru dawczego, co prowadzi do przerzedzenia włosów w miejscu dawczym. Niedoświadczeni chirurdzy mogą również nie zadbać o jakość przeszczepionych mieszków włosowych. Wybór chirurga z doświadczeniem i wiedzą to najlepszy sposób na zagwarantowanie jakości przeszczepu włosów.

Wykwalifikowany chirurg będzie dokładnie wiedział, gdzie umieścić każdy przeszczep, co jest niezbędne do uzyskania naturalnie wyglądających rezultatów. Dobrze wyszkolony lekarz będzie w stanie przewidzieć, gdzie wypadną włosy i przewidzieć ewentualną utratę włosów w przyszłości. Chirurg z certyfikatem będzie stosował ten sam protokół przez cały czas trwania zabiegu. Doświadczeni chirurdzy mają duże doświadczenie w chirurgii przeszczepu włosów. Rozumieją oni także niuanse podziału mieszków włosowych i potrafią skorygować wiele innych problemów.

Wybór ośrodka przeszczepu włosów cieszącego się dobrą opinią

Szukając ośrodka przeszczepu włosów, warto zwrócić uwagę na jego renomę. Pacjenci cieszący się dobrą opinią mogą dostarczyć cennych informacji o swoich doświadczeniach z danym ośrodkiem. Przeczytaj recenzje zamieszczone w Internecie, aby dowiedzieć się, co inni myślą o danym miejscu. Możesz także sprawdzić referencje oraz zdjęcia przed i po zamieszczone w mediach społecznościowych. Pozwoli to zorientować się, jak dana placówka będzie się czuła podczas całego procesu.

Ważne jest także, aby wziąć pod uwagę liczbę pracowników kliniki. Im większa klinika, tym większa rotacja. Indywidualny lekarz lub mała grupa chirurgów prawdopodobnie zapewni najlepszą opiekę i wyniki. Ponadto, urządzenia do pozyskiwania włosów metodą FUE pod klucz wprowadziły model diet dla techników chirurgicznych. Wielu z tych techników pracuje w klinikach za pośrednictwem aplikacji na smartfony lub agencji technicznych. Pamiętaj, aby zapytać o nazwiska techników i o to, czy są oni pełnoetatowymi pracownikami chirurga. Należy także zapytać o ich obowiązki podczas zabiegu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak działa drenaż limfatyczny?
Czytaj Dalej

Jak działa drenaż limfatyczny?

Istnieje wiele korzyści zdrowotnych płynących z masażu drenażem limfatycznym, od zwiększonego funkcjonowania układu odpornościowego po poprawę stanu skóry.…
Jak suszyć włosy za pomocą dyfuzora
Czytaj Dalej

Jak suszyć włosy za pomocą dyfuzora

Dyfuzor może szybko wysuszyć włosy. Ma on dwie zalety. Po pierwsze, dodaje fryzurze objętości. Po drugie, oszczędza czas…
Zabieg drenażu limfatycznego na nogach
Czytaj Dalej

Jak wykonać drenaż limfatyczny w domu

Istnieje kilka sposobów na wykonanie masażu drenażu limfatycznego w zaciszu własnego domu. Najpopularniejsze z nich obejmują masaż, ruch…