Jak wygląda przeszczep włosów u kobiet?

Jak wygląda przeszczep włosów u kobiet?

Przed przeszczepem włosów należy zapoznać się z ryzykiem związanym z zabiegiem i czasem rekonwalescencji. W końcu płacisz chirurgowi za przeszczep włosów. Chirurg powinien wiedzieć, jak sprawić, by zabieg wyglądał naturalnie. Włosy wokół przeszczepu będą z czasem przerzedzać się, ale sam zabieg nie spowoduje usunięcia włosów. Przed zabiegiem chirurg powinien omówić z pacjentem ryzyko. Powinien on również wyjaśnić, jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu i czego można się po nim spodziewać.

Miniprzeszczepy

W porównaniu z tradycyjnymi zabiegami przeszczepu włosów, miniprzeszczepy są mniejsze i wymagają mniejszego znieczulenia. W jednym zabiegu można uzyskać od dwóch do trzech tysięcy przeszczepów, w zależności od gęstości włosów pacjenta i miejsca pobrania. Zabieg trwa około dwóch godzin i wiąże się z mniejszym dyskomfortem pooperacyjnym. Podczas implantacji pacjentom zaleca się skrapianie przeszczepów co trzy do czterech godzin zwykłą solą fizjologiczną.

Podczas zabiegu chirurg przygotuje miniprzeszczepy, wycinając pasek skóry z okolicy dawczej – sekcja ta pochodzi od autora strony . Następnie zaszyje otwór za pomocą szwów lub zszywek, aby utworzyć wąską bliznę. Miniprzeszczepy są następnie wszczepiane do miejsca biorczego przez szczeliny wykonane w okolicy dawczej. Po zabiegu przeszczepione włosy wypadną, pozostawiając w miejscu biorczym naturalnie wyglądające włosy. Przeszczep standardowy, składający się z maksymalnie 40 włosów, jest zwykle zarezerwowany dla dużych obszarów łysienia. Miniprzeszczepy w znacznym stopniu zastąpiły przeszczepy standardowe jako technika preferowana przez chirurgów kosmetycznych.

Kobiety, które doświadczają utraty włosów typu 3, są często zadowolone z wyników przeszczepu. Są one traktowane podobnie jak mężczyźni z łysieniem typu męskiego. Zazwyczaj mniejsze przeszczepy z jednym mieszkiem włosowym na jednostkę są umieszczane z przodu, a większe – z tyłu. W wyniku zabiegu powstaje również nieregularna linia włosów, z gradientem włosów. Szczeliny są zwykle oddalone od siebie o około jeden do dwóch milimetrów.

Miniprzeszczepy są skuteczną metodą w chirurgii rekonstrukcyjnej twarzy. Umożliwiają uzyskanie doskonałych wyników podczas jednej sesji, a wielu pacjentów zgłasza wysoki poziom zadowolenia. Były one również stosowane w chirurgii rekonstrukcyjnej bokobrodów i łysienia oparzeniowego. Miniprzeszczepy są bezpieczne, przewidywalne i stwierdzono, że poprawiają ogólny wygląd estetyczny twarzy pacjenta.

Ponieważ te mieszki włosowe są mniejsze niż mieszki w obszarze dawcy, proces przeszczepu może być stosowany u kobiet o różnym pochodzeniu etnicznym. Na przykład włosy azjatyckie i czarne dają doskonałe rezultaty. Jeśli jednak obszar dawcy ma grubszą strukturę niż obszar białego lub azjatyckiego mężczyzny, małe przeszczepy mogą powodować nienaturalny wygląd „zlepionych” włosów. Jeśli kobieta nie jest dobrym kandydatem, może również zdecydować się na uzupełnienie włosów i makijaż skóry głowy.

Przeszczep włosów metodą pasków mieszkowych

Czas rekonwalescencji po zabiegu przeszczepu włosów metodą pasków mieszkowych u kobiet jest taki sam jak u mężczyzn. Powrót do pracy i normalnego trybu życia jest możliwy w ciągu tygodnia lub dwóch. Przez pierwsze cztery tygodnie należy unikać forsownych ćwiczeń i czynności obciążających plecy i szyję. Włosy po zabiegu mogą być nieco tkliwe, ale nie powinno to trwać dłużej niż dwa tygodnie.

Innym rodzajem zabiegu jest ekstrakcja mieszków włosowych (FUE). Procedura ta polega na użyciu ręcznego urządzenia do oddzielania pojedynczych pasm włosów z obszaru dawcy. Po oddzieleniu są one przeszczepiane do obszaru biorcy. FUE jest bardziej czasochłonna niż zabieg usuwania włosów, ale efektem końcowym jest znacznie bardziej naturalny wygląd. Procedura obejmuje ogolenie obszaru dawcy, aby zrobić miejsce dla małego paska skóry. Po zaszyciu paska skóry otaczające go włosy zakrywają nacięcie.

Inną metodą uzupełniania włosów jest przeszczepianie jednostek mieszkowych. Metoda ta, zwana czasem „metodą paskową”, polega na pobraniu niewielkiego fragmentu skóry głowy z obszaru dawczego odpornego na działanie DHT. Pasek zawiera włosy dawcy, mieszki włosowe i gruczoły łojowe. Następnie chirurg dzieli każdy przeszczep na 1, 2, a nawet 3 jednostki włosowe, w zależności od tego, ile włosów chcesz przeszczepić. Chirurg powinien stworzyć miejsca receptorowe dla każdego przeszczepu, aby każdy mieszek włosowy miał dostęp do odpowiedniego ukrwienia podczas gojenia.

Inną metodą przeszczepu włosów u kobiet jest ekstrakcja mieszków włosowych (FUE). Polega ona na pobraniu pojedynczych przeszczepów i umieszczeniu ich w miejscach, w których doszło do utraty włosów. Pojedyncze jednostki mieszkowe są wstrzykiwane za pomocą bardzo długo działającego środka znieczulenia miejscowego. Zabieg pozostawia bardzo mało blizn. Ponieważ jednostki mieszkowe są tak małe i wąskie, blizna jest praktycznie niewyczuwalna.

Podczas zabiegu chirurg pobiera przeszczepy z obszaru dawczego za pomocą specjalnych mikronakłuwaczy. Odbywa się to przy 2,5- do 5-krotnym powiększeniu. Procedura polega na nacinaniu skóry głowy i przekręcaniu tępej strony nakłuwacza. W trakcie zabiegu asystent wykonuje również kontrfrakcję skóry głowy. W ten sposób lekarz może usunąć przeszczepy bez żadnych komplikacji.

Rekonwalescencja po przeszczepie włosów

Po przeszczepie włosów skóra głowy pozostaje przez kilka dni zaróżowiona. Po zabiegu można powrócić do normalnych czynności, ale przez pierwszy tydzień należy unikać forsownych ćwiczeń. Włosy mogą również wypadać, ale wkrótce zaobserwujesz ich odrastanie. Całkowite wyleczenie trwa kilka miesięcy. Lekarz udzieli Ci wskazówek, jak dbać o nowe włosy. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby zapewnić sobie całkowite wyzdrowienie.

Przez dwa tygodnie należy również unikać bezpośredniego światła słonecznego i nakryć głowy. Należy także utrzymywać to miejsce w czystości, myjąc je raz dziennie łagodnym szamponem. Codziennie należy myć włosy, aby usunąć strupy. Gdy strupki odpadną, będzie można je myć w normalny sposób. Jeśli zabieg ten był już wykonywany w przeszłości, można używać zwykłego szamponu i odżywki. Przez pierwsze kilka tygodni konieczne będzie stosowanie specjalnego szamponu. Po 14 dniach można zacząć myć włosy zwykłym szamponem. Szampon będzie potrzebny przez kilka pierwszych tygodni, ale można go używać nawet przez sześć miesięcy.

Nowe mieszki włosowe kobiety po przeszczepie włosów są bardzo wrażliwe. Stosowanie niektórych produktów do włosów, prysznice z dużą mocą i gorące kąpiele mogą spowodować przemieszczenie się mieszków włosowych. Ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności, sporty kontaktowe i podnoszenie ciężarów również mogą negatywnie wpłynąć na proces gojenia. Lekarz może zasugerować, abyś unikała tych samych czynności, co twój mąż lub chłopak, aby zapobiec ponownemu otwarciu gojących się mieszków włosowych.

Większość zabiegów transplantacji włosów u kobiet jest wykonywana w gabinecie, dzięki czemu można jak najszybciej wrócić do pracy i aktywności społecznej. Po zabiegu w miejscu pobrania włosów może pojawić się lekkie zaczerwienienie lub obrzęk, ale szybko zniknie. Po dwóch tygodniach mogą zacząć rosnąć nowe włosy. Można nawet powrócić do intensywnego wysiłku fizycznego. Może to potrwać kilka miesięcy, ale rezultaty powinny być widoczne w ciągu roku.

Koszt przeszczepu włosów

Koszt przeszczepu włosów zależy od lokalizacji i chirurga, który przeprowadza zabieg. Przeszczep włosów w rejonie o wysokich kosztach jest droższy niż w rejonie o niskich kosztach. Koszt podróży jest również czynnikiem wpływającym na cenę. W niektórych klinikach dostępne są plany płatności lub opcje finansowania. Firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj nie pokrywają kosztów tego zabiegu. Dlatego przed wyborem kliniki pacjenci powinni przeprowadzić własne badania.

Koszty odtworzenia włosów są często wyceniane za przeszczep, czyli „jednostkę mieszkową”. Każdy przeszczep zawiera jeden, dwa lub trzy mieszki włosowe. Liczba przeszczepów jest bardzo różna – od 600 w przypadku minimalnej utraty włosów do 3000 w przypadku poważnego wyłysienia. Jednak im więcej przeszczepów otrzymuje pacjent, tym niższy jest koszt jednej jednostki mieszkowej. Nawet niewielki przeszczep włosów, zawierający kilkaset mieszków włosowych, nie podwaja kosztów.

Podobnie jak w przypadku wszystkich procedur medycznych, koszt przeszczepu włosów zależy od wielu czynników. W niektórych przypadkach pacjenci mogą potrzebować dodatkowych zabiegów przeszczepu kilkanaście lat później. W większości przypadków pacjenci są zadowoleni z rezultatów. Mężczyźni mogą jednak wymagać dodatkowych zabiegów przeszczepu kilkanaście lat po zabiegu. W takich przypadkach, w zależności od wyników, pacjenci mogą zdecydować się na inny zabieg lub nawet całkowicie go uniknąć.

W zależności od leczonego obszaru i techniki wykonania zabiegu, koszt przeszczepu włosów u kobiet może wynosić od 6 000 do ponad 12 000 dolarów. Zabieg ten jest ogólnie uważany za zabieg kosmetyczny, dlatego ubezpieczenie nie pokrywa jego kosztów. Jeśli jednak posiadasz ubezpieczenie, możesz skorzystać z niższych kosztów, co może być doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, którym przerzedzają się włosy.

Choć koszty rosną, w porównaniu z przeszłością są nadal przystępne. Ponieważ coraz więcej klinik walczy o pacjentów, wyniki są coraz lepsze, a gęstość włosów coraz większa. Koszt przeszczepu włosów u kobiet nie jest już tak wysoki jak kiedyś. Koszt tego zabiegu nie jest wygórowany, warto więc poszukać niedrogiej kliniki specjalizującej się w łysieniu u kobiet. Podejmując decyzję o poddaniu się operacji przeszczepu włosów, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, ale poniższe informacje pomogą w podjęciu świadomej decyzji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak dbać o włosy po prostowaniu kreatyną
Czytaj Dalej

Jak dbać o włosy po prostowaniu kreatyną

Prostowałaś włosy przy użyciu specjalnego rodzaju substancji chemicznej, która może je uszkodzić. Ta substancja chemiczna prostuje włosy, pozbawiając…