Niechirurgiczne metody modelowania sylwetki – ciało Ci za nie podziękuje

O ciało można dbać na wiele różnych sposobów. Oczywiście na pierwszym miejscu powinny znaleźć się zdrowy tryb życia, dieta i aktywność fizyczna. Często warto też skorzystać z profesjonalnych zabiegów modelowania sylwetki, dzięki którym można wzmocnić i utrwalić efekty rzeźbienia ciała. Przedstawiamy 4 sprawdzone metody ujędrniania i wyszczuplania ciała wykorzystywanych w najlepszych klinikach medycyny estetycznej.

Ujędrnianie skóry ultradźwiękami

W ujędrnianiu skóry na ciele najlepiej sprawdza się technologia HIFU, czyli tzw. zogniskowane ultradźwięki, które charakteryzują się bardzo głębokim działaniem (docierają nawet do 18 mm w głąb tkanki). Zabieg polega na podgrzaniu tkanki podskórnej do temperatury powyżej 65°C. Dzięki zaawansowanej technologii naskórek zostaje nienaruszony, a odczucia bólowe są minimalne i nie trzeba nawet stosować znieczulenia. Lifting HIFU, z którego skorzystamy m.in. w Klinice Miracki w Katowicach, pozwala na zagęszczenie i napięcie skóry oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Przyczynia się również do redukcji cellulitu. Zaletą zabiegu jest to, że nie trzeba wykonywać wielu powtórzeń, aby uzyskać optymalne efekty.

Wszechstronny masaż podciśnieniowy

Masaż podciśnieniowy to jedna z najmniej inwazyjnych metod modelowania sylwetki. Opiera się na wykorzystaniu innowacyjnej głowicy zabiegowej, której rolka została zaopatrzona w zmotoryzowaną klapkę. Pod wpływem ciśnienia wytwarzanego przez urządzenie, fałd skóry zostaje wciągnięty między rolki głowicy, przybierając kształt fali. Skóra rolowana jest intensywnie we wszystkich kierunkach. Dzięki temu dochodzi do uruchomienia takich procesów, jak synteza kolagenu w skórze czy lipoliza tkanki tłuszczowej. Efekty, jakie można uzyskać to m.in. redukcja cellulitu, wyszczuplenie problematycznych partii ciała, napięcie skóry. Aby uzyskać takie rezultaty, konieczne jest jednak poddanie się serii kilku, a nawet kilkunastu zabiegów.

Redukcja cellulitu falą uderzeniową

Zabiegi falą uderzeniową polecane są przede wszystkim osobom, które zmagają się z pomarańczową skórką. Zabieg ten pozwala jednak również na redukcję miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie wiotkiej skóry. Fala uderzeniowa odznacza się dużą mocą i szerokim polem działania, dzięki czemu umożliwia wszechstronne modelowanie ciała. Ponadto usprawnia przepływ limfy, zwiększa cyrkulację krwi w obrębie tkanek, zmniejsza obrzęki, dotlenia i wzmacnia naskórek oraz skórę właściwą. Specjaliści zalecają powtórzenie zabiegu 5–10 razy z zachowaniem kilkudniowych odstępów.

Modelowanie sylwetki zimną mikrofalą

Zimne mikrofale to innowacyjny sposób modelowania sylwetki bez skalpela. Technologia ta umożliwia skuteczną redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Zimne mikrofale skupiają się na komórkach tłuszczowych, a pomijają naskórek, dzięki czemu stanowią praktycznie bezinwazyjną terapię. Działanie technologii prowadzi do rozbicia tkanki tłuszczowej zlokalizowanej na różnych głębokościach. Zabieg pobudza też wytwarzanie kolagenu w skórze, dzięki czemu ujędrnia ciało. Uszkodzone przez mikrofale komórki tłuszczowe zostają usunięte na drodze naturalnych procesów fizjologicznych. W zależności od obszaru zabiegowego i stopnia zaawansowania problemu wykonuje się jeden zabieg lub serię kilku sesji.Jeśli szukasz dla siebie skutecznej metody modelowania sylwetki, wybierz się do kliniki medycyny estetycznej – tu znajdziesz więcej informacji.

Tekst promocyjnyPodobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak przyspieszyć wzrost włosów
Czytaj Dalej

Jak przyspieszyć wzrost włosów

Istnieje wiele wskazówek dotyczących wzrostu włosów, ale niektóre z nich są najważniejsze: ograniczenie stosowania spinek i ciasnych warkoczy,…
Dlaczego moje włosy są niespokojne?
Czytaj Dalej

Dlaczego moje włosy są niespokojne?

Istnieje wiele przyczyn przetłuszczania się włosów. Nadmierne mycie i nadmierna pielęgnacja, stosowanie niewłaściwych produktów do włosów i częste…