Jak związać włosy na noc, żeby się kręciły

Jak związać włosy na noc, żeby się kręciły

Jak związać włosy na noc, aby się kręciły, sprawi, że będą o wiele ciekawsze, niż kiedykolwiek sobie wyobrażałaś. Jest jednak kilka rzeczy, których nie powinnaś robić z włosami, gdy są w tej fryzurze. Po pierwsze, nie powinnaś ich zbytnio dotykać. Jeżeli możesz, unikaj szczotkowania i czesania. Unikaj też zbyt częstego czesania i tapirowania włosów.

Unikaj zbyt częstego dotykania i manipulowania

Najbardziej oczywistą rzeczą, której należy unikać podczas wiązania włosów na noc, aby nadać im sprężystość, jest nadmierne dotykanie i manipulowanie. Proces ciągnięcia, szarpania i rozciągania włosów spowoduje jedynie ich łamanie i puszenie się. Aby tego uniknąć, naucz się kontrolować swoje impulsy, nosząc fryzury ochronne i unikając zbyt wielu manipulacji. Powyższe wskazówki powinny pomóc Ci osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Unikaj zbyt częstego szczotkowania i czesania

Jeśli chcesz, by Twoje włosy pozostały zdrowe, powinnaś unikać zbyt częstego ich czesania i szczotkowania, zwłaszcza jeśli są suche. Zbyt częste szczotkowanie włosów powoduje uszkodzenie ich otoczki, co może prowadzić do łamania i rozdwajania końcówek. Zbyt częste szczotkowanie może również uszkodzić włosy porowate lub naturalnie cienkie. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku włosów naturalnie kręconych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak stosować odżywkę do włosów
Czytaj Dalej

Jak stosować odżywkę do włosów

Wybierając odpowiednią odżywkę, należy skupić się na włosach od połowy ich długości i na końcówkach, a unikać skóry…
Jak zapobiegać elektryzowaniu się włosów
Czytaj Dalej

Jak zapobiegać elektryzowaniu się włosów

Istnieje kilka przyczyn elektryzowania się włosów, ale najczęstszą z nich jest gromadzenie się elektryczności w Twoich włosach. Niezależnie…