Jak związać włosy na noc, żeby się kręciły

Jak związać włosy na noc, żeby się kręciły

Jak związać włosy na noc, aby się kręciły, sprawi, że będą o wiele ciekawsze, niż kiedykolwiek sobie wyobrażałaś. Jest jednak kilka rzeczy, których nie powinnaś robić z włosami, gdy są w tej fryzurze. Po pierwsze, nie powinnaś ich zbytnio dotykać. Jeżeli możesz, unikaj szczotkowania i czesania. Unikaj też zbyt częstego czesania i tapirowania włosów.

Unikaj zbyt częstego dotykania i manipulowania

Najbardziej oczywistą rzeczą, której należy unikać podczas wiązania włosów na noc, aby nadać im sprężystość, jest nadmierne dotykanie i manipulowanie. Proces ciągnięcia, szarpania i rozciągania włosów spowoduje jedynie ich łamanie i puszenie się. Aby tego uniknąć, naucz się kontrolować swoje impulsy, nosząc fryzury ochronne i unikając zbyt wielu manipulacji. Powyższe wskazówki powinny pomóc Ci osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Unikaj zbyt częstego szczotkowania i czesania

Jeśli chcesz, by Twoje włosy pozostały zdrowe, powinnaś unikać zbyt częstego ich czesania i szczotkowania, zwłaszcza jeśli są suche. Zbyt częste szczotkowanie włosów powoduje uszkodzenie ich otoczki, co może prowadzić do łamania i rozdwajania końcówek. Zbyt częste szczotkowanie może również uszkodzić włosy porowate lub naturalnie cienkie. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku włosów naturalnie kręconych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy drenaż limfatyczny jest zdrowy?
Czytaj Dalej

Czy drenaż limfatyczny jest zdrowy?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy drenaż limfatyczny jest zdrowy dla twojego ciała, nie jesteś sam. Istnieje wiele powodów,…
Co to jest drenaż limfatyczny?
Czytaj Dalej

Co to jest drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny to procedura mająca na celu usunięcie płynu z pewnych części ciała. Zabieg ten wykonuje się u…