Jak dbać o włosy po prostowaniu kreatyną

Jak dbać o włosy po prostowaniu kreatyną

Prostowałaś włosy przy użyciu specjalnego rodzaju substancji chemicznej, która może je uszkodzić. Ta substancja chemiczna prostuje włosy, pozbawiając je keratyny. Jest to problem, ponieważ keratyna jest naturalnie obecna we włosach. Oto kilka wskazówek, jak dbać o włosy po prostowaniu kreatyną. Należy unikać stosowania produktów do stylizacji włosów przez co najmniej 3 dni.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z beautytherapy.pl

Keratyna to białko, które naturalnie występuje we włosach

Włosy składają się z białka zwanego keratyną, które odpowiada za ich strukturę. Białko to znajduje się również w skórze i paznokciach. Brak keratyny we włosach może prowadzić do puszenia się i zniszczenia fryzury. Zabiegi chemiczne, ekspozycja na słońce i inne szkodliwe procesy pozbawiają włosy keratyny. Na szczęście zabiegi keratynowe mogą odbudować zniszczone włosy.

Jeśli Twoje włosy zostały uszkodzone w wyniku zastosowania keratynowego zabiegu prostowania, możesz zastanawiać się, co zrobić, by je odzyskać. Możesz spróbować nałożyć na włosy odrobinę oliwy z oliwek, aby je odbudować. Możesz także wypróbować olej kokosowy lub słonecznikowy. Oba te składniki pomogą odbudować zniszczone włosy. Choć zabiegi te nie przywrócą włosom dawnej kondycji, to z pewnością odbudują zawartość keratyny we włosach.

Po zabiegu keratynowym należy odczekać dwa tygodnie, zanim rozpocznie się regularne ćwiczenia na siłowni. Wynika to z faktu, że pot wydzielany na siłowni spowoduje wypłukanie z włosów składników odżywki. Jeśli codziennie ćwiczysz, powinnaś także używać szamponu oczyszczającego, aby oczyścić włosy z brudu i zapobiec wypłukiwaniu keratyny.

Oprócz stosowania kuracji keratynowej, możesz także używać produktów zawierających keratynę, aby wzmocnić pasma włosów. Keratyna może wzmocnić pasma włosów i nadać im zdrowy połysk. Sprawi także, że będą one bardziej podatne na układanie i mniej podatne na łamanie. Regularne stosowanie kuracji keratynowej może również pomóc w uzyskaniu wymarzonego wyglądu włosów.

Jeśli jesteś zainteresowana zabiegiem keratynowym, powinnaś być przygotowana na spędzenie kilku dni w salonie fryzjerskim. Korzyści płynące z tego zabiegu mogą utrzymywać się do 12 tygodni, a niektórzy mogą nawet zrezygnować ze stylizacji termicznej. Zabieg jest również bardzo wygodny, ponieważ włosy wyschną naturalnie proste. Mogą wydawać się błyszczące, więc nie będziesz musiała się martwić o ponowne użycie suszarki lub prostownicy.

Keratynowe produkty do pielęgnacji włosów zawierają hydrolizowaną keratynę, która sprawia, że włosy stają się bardziej nawilżone. Keratyna stanowi 88% Twoich włosów, a zabieg keratynowy zatrzymuje wilgoć dzięki zastosowaniu specjalnej odżywki. Czas trwania zabiegu zależy od długości włosów. Keratynowe prostowanie włosów jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku włosów z rozdwojonymi końcówkami.

Podczas niektórych zabiegów keratynowych stosuje się formaldehyd, aby wzmocnić pasma, podczas innych nie. Czas, przez jaki pozostają one na włosach, i temperatura zależą od tego, czego oczekują Twoje włosy. Najlepiej skonsultować się z profesjonalistą, który jest przeszkolony w zakresie zabiegów keratynowych i poprosić go o rekomendacje. Keratynowe prostowanie włosów ma wiele zalet i wiele kobiet chwali sobie jego rezultaty.

Chociaż keratynowe prostowanie włosów jest doskonałym rozwiązaniem dla osób o zniszczonych lub puszących się włosach, należy również wziąć pod uwagę czas potrzebny na jego zastosowanie. Ponieważ keratyna jest bardzo plastyczna, jest bardziej podatna na uszkodzenia w wyniku długotrwałego zaplatania, suszenia lub zwijania. Unikaj spania na bawełnianej pościeli lub poduszkach po zabiegu keratynowego prostowania włosów, ponieważ mogą one powodować tarcie, które uszkadza keratynę.

Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem keratynowym, upewnij się, że używasz produktu o dobrej reputacji. Nie jest to zabieg do samodzielnego wykonania – profesjonalne salony wykonują go już dla swoich klientów. Użycie profesjonalnego produktu pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze i sprawi, że Twoje włosy będą wyglądały jak najlepiej. Jest to warte swojej ceny, jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na prostowanie włosów.

Eksperymentując z keratynowymi produktami do prostowania włosów, należy pamiętać, że mogą one zawierać ostre środki chemiczne i powodować wypadanie włosów. Te substancje chemiczne mogą powodować swędzenie, pieczenie i nadmierne wypadanie włosów. Keratyna to naturalne białko występujące we włosach, które po zabiegu zostanie zregenerowane.

Zarówno FDA, jak i Occupational Safety and Health Administration (OSHA) przeprowadziły szeroko zakrojone badania nad potencjalnie szkodliwymi skutkami zabiegów keratynowych. Choć nie jest to wymóg dotyczący zabiegów keratynowych, salony muszą przestrzegać ścisłych wytycznych i oznaczać swoje produkty jako potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia. Przed poddaniem się zabiegowi należy zawsze omówić tę kwestię z salonem fryzjerskim.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czytaj Dalej

Niechirurgiczne metody modelowania sylwetki – ciało Ci za nie podziękuje

O ciało można dbać na wiele różnych sposobów. Oczywiście na pierwszym miejscu powinny znaleźć się zdrowy tryb życia, dieta i aktywność fizyczna. Często warto też skorzystać z profesjonalnych zabiegów modelowania sylwetki, dzięki którym można wzmocnić i utrwalić efekty rzeźbienia ciała. Przedstawiamy 4 sprawdzone metody ujędrniania i wyszczuplania ciała wykorzystywanych w najlepszych klinikach medycyny estetycznej.
Jak wygląda przeszczep włosów u kobiet?
Czytaj Dalej

Jak wygląda przeszczep włosów u kobiet?

Przed przeszczepem włosów należy zapoznać się z ryzykiem związanym z zabiegiem i czasem rekonwalescencji. W końcu płacisz chirurgowi…