Włosy przetłuszczające się - jakie są metody leczenia?

Włosy przetłuszczające się – jakie są metody leczenia?

Jeśli masz przetłuszczające się włosy, pewnie zastanawiasz się: „Co powoduje przetłuszczanie się włosów?”. Prawda jest taka, że istnieje kilka powodów, które mogą powodować ten stan. Stres, hormony, dziedziczność i niewłaściwa pielęgnacja włosów – wszystkie te czynniki mogą się do tego przyczynić. Jednak niektóre metody leczenia działają lepiej niż inne. Oto kilka najskuteczniejszych sposobów na przetłuszczające się włosy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak szybko pozbyć się przetłuszczających się włosów.

Stres

Czy masz problem z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów? Może to być wynikiem niewłaściwej reakcji na stres. Istnieje kilka możliwych przyczyn, w tym Twoja dieta i styl życia. Oprócz oczywistych przyczyn związanych ze stresem, włosy mogą się przetłuszczać z powodu problemów hormonalnych – te słowa są twórczością specjalistów strony kameasenior.pl. Aby dowiedzieć się, czy cierpisz z powodu nadmiernego przetłuszczania się włosów, skonsultuj się z dermatologiem. Możesz też wypróbować prostą metodę redukcji stresu, np. medytować przez tydzień.

Wysoki poziom stresu powoduje, że Twoje gruczoły łojowe produkują nadmiar sebum. Łój jest naturalną substancją oleistą, która pomaga utrzymać zdrowe włosy, jeśli jest produkowana w umiarkowanych ilościach. Osoby, które często farbują włosy lub je rozjaśniają, są narażone na przetłuszczanie się skóry głowy. Co więcej, nadmiar sebum sprawia, że włosy wyglądają na pozbawione życia i matowe, a nawet może powodować powstawanie suchych końcówek. Stres i przetłuszczanie się włosów idą w parze, dlatego ważne jest, by zmniejszyć poziom stresu, by zwalczyć ten problem.

Hormony

Istnieje wiele powodów, dla których możesz mieć tłuste włosy, ale jednym z nich jest brak równowagi hormonalnej. Kobiety mogą mieć tłuste włosy z powodu wysokiego poziomu androgenów, czyli grupy hormonów płciowych. Hormon ten sprawia, że organizm produkuje nadmierne ilości sebum, zazwyczaj w okresie stresu i dojrzewania. Ale nawet jeśli nie prowadzi to do przetłuszczania się włosów, to i tak może być szkodliwe dla włosów i skóry głowy. Jak więc radzić sobie z przetłuszczającymi się włosami?

Po pierwsze, musisz zrozumieć związek między hormonami a włosami. Jeśli jesteś kobietą, stres będzie miał wpływ na poziom Twoich hormonów, co może prowadzić do przetłuszczania się włosów. I choć może się wydawać, że na przetłuszczające się włosy nie ma lekarstwa, to jednak warto wypróbować kilka sposobów ich pielęgnacji. Na początek możesz wypróbować produkt miejscowy, który działa na hormony odpowiedzialne za produkcję oleju. Ten rodzaj leczenia wymaga recepty od wykwalifikowanego dermatologa.

Dziedziczność

Istnieje związek między czynnikami dziedzicznymi a przetłuszczaniem się włosów. Istnieje kod genetyczny dla tłustej skóry głowy, a niektórzy ludzie naturalnie produkują więcej sebum niż inni. Hormony, stres i wilgotna pogoda również mogą zwiększać produkcję sebum na skórze głowy. Nie ma znanego lekarstwa na przetłuszczające się włosy, ale można ograniczyć ich występowanie poprzez specjalną pielęgnację i zabiegi na skórze głowy. Dziedziczność i przetłuszczanie się włosów powinny być przedmiotem szczegółowej dyskusji przed podjęciem leczenia tego problemu.

Dobrym sposobem na kontrolowanie ilości sebum produkowanego przez organizm jest zrozumienie roli genetyki. Ciało posiada mechanizm ujemnego sprzężenia zwrotnego, który wykrywa zmiany w wewnętrznych warunkach organizmu i odpowiada reakcjami fizjologicznymi w celu przywrócenia równowagi. W przypadku włosów przetłuszczających się, organizm kompensuje sobie suchość skóry głowy, produkując nadmiar sebum. Jeśli ten mechanizm nie działa, włosy przetłuszczające się mogą stać się bardziej problematyczne, niż są tego warte.

Niewłaściwa pielęgnacja włosów

Jeśli cierpisz z powodu przetłuszczających się włosów, możesz wypróbować kilka różnych rozwiązań. Możesz myć włosy codziennie, ale ważne jest, aby pamiętać, że nadmierne mycie włosów może pozbawić je naturalnych olejków, powodując zwiększoną ich produkcję. Pierwszym krokiem do zapobiegania przetłuszczaniu się włosów jest rzadsze mycie włosów i poprawa techniki mycia. Używaj niewielkiej ilości szamponu i stosuj go na zmianę z szamponem oczyszczającym.

Innym sposobem na walkę z przetłuszczającymi się włosami jest stosowanie delikatnego szamponu do codziennego mycia włosów. Szukaj naturalnych składników i wypróbuj Delikatny szampon rozświetlający z olejkami firmy Shu Uemura. Jeśli na co dzień stosujesz odżywkę, wypróbuj szampon oczyszczający, który usunie osad z zanieczyszczeń zewnętrznych i produktów. R+Co Oblivion Clarifying Shampoo to kolejna świetna propozycja dla włosów przetłuszczających się. Aby zapewnić jeszcze delikatniejsze oczyszczanie, wypróbuj R+Co Oblivion Clarifying Shampoo.

Nadmierne mycie

Jeśli masz tłuste włosy, być może zbyt często je myjesz. Mycie włosów częściej niż to konieczne usuwa naturalne olejki ze skóry głowy i sprawia, że włosy stają się tłuste. Nadmierne mycie pozbawia również włosy niezbędnych składników odżywczych, co prowadzi do nadmiernej produkcji oleju. Ponadto, zbyt częste mycie powoduje, że skóra głowy wytwarza nadmiar oleju. Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii zbyt częste mycie włosów może powodować efekt „z odbicia”.

Aby tego uniknąć, należy myć włosy raz lub dwa razy w tygodniu i myć je tylko dwa lub trzy razy. Nadmierne mycie może pozbawić skórę głowy jej naturalnych olejków i zwiększyć ilość wytwarzanego oleju. Zamiast tego używaj suchego szamponu, aby ograniczyć produkcję oleju u nasady włosów. Można nawet eksperymentować z codziennym harmonogramem mycia. Poeksperymentuj z różnymi harmonogramami mycia i sprawdź, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

Olej kokosowy

Jeśli masz tłustą skórę głowy i włosy, możesz ulec pokusie stosowania olejków kokosowych do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Może to jednak powodować podrażnienia i zatykanie porów. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj niewielkiej ilości produktu i sprawdź, jak zareaguje skóra głowy i włosy. Jeśli okaże się, że włosy są zbyt tłuste, zastosuj drugi szampon, aby je spłukać. W zależności od rodzaju użytego oleju kokosowego, może on być bardzo skuteczny w leczeniu włosów.

Aby nałożyć olej kokosowy na skórę głowy, musisz podzielić każdą sekcję na łatwe do ułożenia części. Zacznij od tych, które są najbardziej zniszczone. Na tłuste, cienkie włosy możesz nałożyć więcej. Zacznij od niewielkiej ilości i stopniowo ją zwiększaj. Nie używaj zbyt dużej ilości, ponieważ może to spowodować, że włosy będą wyglądały na przetłuszczone. Jeśli użyjesz zbyt dużo oleju kokosowego, możesz zauważyć efekt tłustych włosów. Dlatego najlepiej zacząć od niewielkiej ilości i zwiększać ją co tydzień.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak stosować odżywkę do włosów
Czytaj Dalej

Jak stosować odżywkę do włosów

Wybierając odpowiednią odżywkę, należy skupić się na włosach od połowy ich długości i na końcówkach, a unikać skóry…
Czy drenaż limfatyczny jest zdrowy?
Czytaj Dalej

Czy drenaż limfatyczny jest zdrowy?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy drenaż limfatyczny jest zdrowy dla twojego ciała, nie jesteś sam. Istnieje wiele powodów,…