Jak przyspieszyć wzrost włosów

Jak przyspieszyć wzrost włosów

Istnieje wiele wskazówek dotyczących wzrostu włosów, ale niektóre z nich są najważniejsze: ograniczenie stosowania spinek i ciasnych warkoczy, stosowanie zrównoważonej diety i spożywanie biotyny. Ta niezbędna witamina pomaga organizmowi przetwarzać tłuszcze, węglowodany i aminokwasy. Dr Mitchell zaleca spożywanie co najmniej pięciu uncji białka każdego dnia. Ponadto, unikanie ciasnych kucyków i noszenie włosów w ciasnym kucyku również pomoże zachować ich siłę i elastyczność.

Unikaj restrykcyjnych diet

Jeśli chcesz przyspieszyć wzrost swoich włosów, ważne jest, abyś stosowała zrównoważoną dietę bogatą w białka. Włosy zbudowane są z białek, więc zbyt mała ich ilość może prowadzić do utraty gęstości fryzury. Co więcej, ekstremalne diety ograniczające ilość białka mogą nawet zahamować wzrost włosów. Zamiast tego wybieraj pokarmy bogate w białko, takie jak jajka, migdały i herbata matcha. Pokarmy te pomagają w produkcji keratyny, która jest materiałem strukturalnym włosów.

Unikaj ciasnych kucyków

Ciasne kucyki mogą uszkodzić mieszki włosowe. Tarcie o kosmyki może prowadzić do ich łamania, puszenia i puszenia się. Może to nawet prowadzić do łysienia trakcyjnego, czyli stanu, w którym włosy wypadają z powodu nadmiernego ciągnięcia. Ciasne kucyki mogą także obciążać mieszki włosowe, co może prowadzić do stanów zapalnych i wypadania włosów w przyszłości.

Ciasne kucyki mogą także uszkadzać włosy, dlatego zawsze staraj się ich unikać. Staraj się używać gumek do włosów wykonanych z materiału. Ciasne gumki i metalowe opaski mogą wyrywać włosy. Miękkie gumki, takie jak Popband, zapobiegają wgnieceniom we włosach. Opaski są też dostępne w ładnych wzorach. W ten sposób unikniesz bólu karku. Powyższe wskazówki powinny pomóc Ci w szybszym wzroście włosów.

Jedz zdrowo

Spożywanie odżywczej diety może przyspieszyć wzrost włosów. Możesz dodać do swojej diety białko, aby włosy były mocne i zdrowe. Na przykład, w diecie wegetariańskiej często brakuje witaminy B12 i witaminy E, dwóch składników odżywczych niezbędnych dla zdrowego wzrostu włosów. Dieta bogata w mięso, drób, ryby i produkty mleczne to najlepszy sposób na dostarczenie odpowiedniej ilości B12. Inne pokarmy bogate w te witaminy i minerały to owoce cytrusowe, rośliny strączkowe i pełne ziarna.

Kilka nasion może także przyspieszyć wzrost włosów. Nasiona słonecznika, lnu i dyni są bogate w witaminę E. Jedna uncja nasion słonecznika zawiera 76% zalecanego dziennego spożycia. Inne nasiona, takie jak dynia i len, są również bogate w tokotrienole, rodzaj witaminy E, która jest powiązana ze zwiększoną liczbą włosów. Aby szybko przyspieszyć wzrost włosów, spróbuj dodać łyżkę stołową masła z nasion słonecznika do swojej codziennej diety.

Biotyna pomaga w metabolizmie tłuszczów, węglowodanów i aminokwasów

Jedną z witamin z grupy B jest biotyna, zwana również witaminą H. Witamina ta pomaga naszemu organizmowi w metabolizmie tłuszczów, węglowodanów i aminokwasów. Biotyna pomaga nam wytwarzać energię i jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Niedobór biotyny może mieć wpływ na wzrost i zdrowie włosów. Osoby ze skłonnością do niedoboru biotyny mają zwykle suchą skórę, łuszczące się włosy i inne objawy. Biotyna znajduje się w produktach pochodzenia zwierzęcego i zarodkach zbóż.

Biotyna jest obecna w różnych produktach spożywczych, ale jej ilość w tych produktach jest znacznie zmniejszona w wyniku ich gotowania i konserwowania. Ponieważ witaminy nie mogą same dostarczać energii, suplementy biotyny powinny być przyjmowane wraz ze zdrową dietą. Jeśli masz niedobór biotyny, powinieneś stosować dietę zaleconą przez pracownika służby zdrowia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czytaj Dalej

Niechirurgiczne metody modelowania sylwetki – ciało Ci za nie podziękuje

O ciało można dbać na wiele różnych sposobów. Oczywiście na pierwszym miejscu powinny znaleźć się zdrowy tryb życia, dieta i aktywność fizyczna. Często warto też skorzystać z profesjonalnych zabiegów modelowania sylwetki, dzięki którym można wzmocnić i utrwalić efekty rzeźbienia ciała. Przedstawiamy 4 sprawdzone metody ujędrniania i wyszczuplania ciała wykorzystywanych w najlepszych klinikach medycyny estetycznej.