Ile centymetrów rośnie włos w ciągu roku?

Ile centymetrów rośnie włos w ciągu roku?

Ile włosów rośnie w ciągu roku? Zazwyczaj włosy rosną o około pół centymetra lub jeden cal co kilka miesięcy. Jednak niektórzy uważają tę liczbę za nierealistyczną, mimo że widzą ją u swoich znajomych. W zależności od rodzaju i długości włosów, w ciągu roku może ich urosnąć od jednego centymetra do jednej stopy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, ile rosną Twoje włosy, czytaj dalej!

0,5 do 1,7 centymetra na miesiąc

Tempo wzrostu włosów zależy od wieku, rasy i płci. U mężczyzn rasy kaukaskiej średni wzrost włosów wynosi 0,7 centymetra na miesiąc, a u Azjatów jest to raczej półtora centymetra na miesiąc. W ciągu pierwszych dwóch dekad życia, ludzie zapuszczają najwięcej włosów, a po przekroczeniu 30. roku życia ich ilość powoli spada. Na szczęście tempo wzrostu włosów można przyspieszyć, stosując zrównoważoną, odżywczą dietę.

0,4 cala co kilka miesięcy

Czy wiesz, że Twoje włosy rosną o 0,4 cala co kilka miesięcy? To prawda. W ciągu roku włosy powinny urosnąć średnio do co najmniej 6 cali. Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii, to średnie tempo jest takie samo, jak u większości z nas. Jednak z wiekiem wzrost włosów ulega spowolnieniu. Dlatego, gdy jesteś młoda, prawdopodobnie rosną Ci włosy szybciej niż Twojemu partnerowi!

Choć tempo wzrostu włosów zależy od wieku, płci i pochodzenia etnicznego, istnieje kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci zwiększyć tempo wzrostu i długość włosów – znalezisko to jest wynikiem pracy ekipy portalu magazynmojafirma.pl. Jednym z pierwszych kroków do osiągnięcia zdrowego tempa wzrostu włosów jest utrzymywanie właściwej rutyny pielęgnacji włosów. Jeśli jesteś w ciąży, możesz zauważyć, że rosną Ci włosy na górnej wardze, policzkach i brodawkach sutkowych. Jest to nieoczekiwany objaw ciąży i jeśli zauważysz porost włosów w tych miejscach, możesz się zatrzymać i skonsultować z lekarzem. Należy pamiętać, że włosy pod pachami rosną do 0,27 mm dziennie. Długość włosów od ucha do podbródka wynosi średnio sześć miesięcy.

0,4 cm na miesiąc

Średnie tempo wzrostu włosów u człowieka wynosi 0,4 cm na miesiąc, czyli około 0,2 do 0,7 cala na miesiąc. To tempo wzrostu może się jednak różnić w zależności od różnych czynników. Na przykład, niektórym ludziom włosy rosną wolniej niż innym, a u mężczyzn wzrost może być szybszy niż u kobiet. Na tempo wzrostu włosów mogą mieć wpływ także inne czynniki, w tym wiek i stan zdrowia. Na wzrost włosów może mieć wpływ szpik kostny, który zawiera tylko niewielką ich ilość.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy drenaż limfatyczny pomaga w utracie wagi?
Czytaj Dalej

Czy drenaż limfatyczny pomaga w utracie wagi?

Drenaż limfatyczny jest delikatnym zabiegiem detoksykacyjnym, który wspomaga naturalną zdolność organizmu do wypłukiwania toksyn. Wspomaga również system odpornościowy…
Drenaż limfatyczny w ciąży
Czytaj Dalej

Drenaż limfatyczny w ciąży

W czasie ciąży możesz wykonywać drenaż limfatyczny, ale nie głęboki drenaż brzucha. Mimo to możesz skorzystać z relaksującego…