Jak stosować odżywkę do włosów

Jak stosować odżywkę do włosów

Wybierając odpowiednią odżywkę, należy skupić się na włosach od połowy ich długości i na końcówkach, a unikać skóry głowy. Zawsze pamiętaj o spłukaniu odżywki z włosów przed wyjściem spod prysznica. Odżywka może powodować uczucie tłustych włosów, dlatego ważne jest, aby wybrać tę, która jest odpowiednia dla Twojego typu włosów. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, którymi warto się kierować przy wyborze odżywki do włosów.

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z best-medestetiq.pl

Odżywka głęboko odżywiająca a odżywka nawilżająca

Kluczowa różnica między odżywką głęboko odżywiającą a odżywką nawilżającą do włosów polega na tym, że ta pierwsza ma odczyn kwaśny i zastępuje jony wodoru, które są usuwane podczas mycia głowy. Z drugiej strony, ta druga wzmacnia wiązania wodorowe. Starożytni ludzie często używali soku z cytryny i octu do oczyszczania włosów. Oba zawierają białko, które jest korzystne dla włosów i pomaga utrzymać ich zawartość protein. Oba produkty powinny być spłukane po intensywnym stosowaniu.

Korzyści płynące z głębokiego odżywiania różnią się w zależności od osoby. Niezależnie od tego, czy masz włosy tłuste, suche, z fakturą czy kręcone, powinnaś stosować naprzemiennie dwa rodzaje odżywek, aby przywrócić równowagę nawilżenia i zawartości protein we włosach. Głębokie odżywki powinny być stosowane rzadko, mniej więcej dwa do czterech razy w miesiącu. Należy pamiętać, że odżywki nawilżające powinny być nakładane na mokre, a nie suche włosy, ponieważ namoczenie włosów ułatwi ich wchłanianie i proces rozczesywania.

Odżywki głęboko odżywcze są gęstsze i działają dłużej niż zwykłe odżywki. Ich działanie polega na wnikaniu do wnętrza włosa. Aby zmaksymalizować ich skuteczność, podczas nakładania ich na włosy należy dodać ciepła. Ciepło spowoduje dalszą penetrację osłonki włosa i sprawi, że odżywka będzie jeszcze bardziej skuteczna. Odżywki głęboko odżywiające są dobrym wyborem dla osób, które chcą zapewnić swoim włosom doskonałe odżywienie. Jeśli nie wiesz, której odżywki użyć, przeczytaj ten artykuł, w którym znajdziesz wskazówki.

Oba rodzaje odżywek skutecznie poprawiają elastyczność i sprężystość zniszczonych włosów. Odżywki głęboko odżywiające zawierają podstawowe składniki odżywcze, które mają za zadanie zapewnić intensywne nawilżenie i ograniczyć łamanie się włosów. Zawierają także składniki, które wzmacniają i naprawiają uszkodzone włosy. Aby włosy były zdrowe, odżywki głęboko odżywiające są dobrym wyborem dla naturalnych szamponów. Głębokie odżywianie może być także stosowane w celu zapobiegania rozdwajaniu się końcówek i uszkodzeniom spowodowanym warunkami środowiskowymi. Jeśli nie jesteś pewna, jaki rodzaj odżywki wybrać, ważne jest, aby dobrać ją do konkretnych potrzeb Twoich włosów.

Odżywka zwiększająca objętość a zwykła odżywka

Zapewne zastanawiałaś się, jak stosować odżywkę zwiększającą objętość a zwykłą odżywkę, ale czym się one różnią? Odżywka zwiększająca objętość dodaje włosom objętości i unosi je, nie obciążając ich. Jeśli Twoje włosy są cienkie i łamliwe, ten produkt jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Ponadto, łatwo się spłukuje podczas kąpieli. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnicach między tymi dwoma rodzajami odżywek.

Produkty zwiększające objętość są zazwyczaj przeznaczone do nadawania tekstury włosom cienkim. Nie obciążają ich i nie usztywniają kosmyków. Odżywki wygładzające nie są odpowiednie dla osób o płaskich, cienkich włosach. Obciążają one włosy i mogą powodować, że będą one bardziej płaskie niż byśmy sobie tego życzyły. Produkty zwiększające objętość włosów mogą pomóc w ich stylizacji, ale mogą też powodować ich przesuszenie. Dlatego najlepiej wypróbować oba produkty, aby wybrać najlepszy dla siebie.

Kolejną kluczową różnicą między zwykłymi produktami do włosów a produktami zwiększającymi objętość są ich składniki. Produkty zwiększające objętość włosów zawierają składniki, które mogą być sprzeczne z Twoimi wartościami. Na przykład, mogą zawierać białko pszenicy, które zawiera dużo glutenu i powoduje stany zapalne. Dostępne są jednak roślinne alternatywy dla pszenicy i miodu. Kluczem do wyboru odżywki dodającej objętości jest znalezienie takiej, która zawiera zdrowe składniki, które odżywią Twoje włosy bez obciążania ich.

Szampony zwiększające objętość włosów zawierają żywice zagęszczające. Substancje te nadają włosom puszystość i pełniejszy wygląd, ale kosztem wysokiej ceny. Celem masażu szamponem jest oczyszczenie i odświeżenie włosów, a nie nałożenie na nie dodatkowych warstw produktu. Powinnaś także unikać szamponów zwiększających objętość, jeśli masz cienkie włosy. Na dłuższą metę będziesz bardziej zadowolona ze swoich włosów.

Która odżywka jest najlepsza dla Twojego typu włosów

Jeśli nie jesteś pewna, która odżywka do włosów jest dla Ciebie najlepsza, weź pod uwagę strukturę Twoich włosów. Włosy kręcone lub kręcone najlepiej nadają się do stosowania odżywki bez spłukiwania. Włosy tłuste i suche wymagają produktu na bazie olejków. Włosy kręcone plasują się gdzieś pośrodku. Mogą być szorstkie lub grube i skłonne do puszenia się. Włosy falowane mają dużą objętość, ale są podatne na plątanie i przesuszenie.

Tłustym włosom często towarzyszy łuszcząca się skóra głowy. Jeśli Twoja skóra głowy jest tłusta, szukaj produktów zawierających składniki złuszczające, takie jak kwas glikolowy lub salicylowy. Unikaj produktów zawierających zbyt dużo oleju, ponieważ mogą one powodować uczucie ciężkości i matowości włosów. Grubsze włosy są bardziej podatne na przetłuszczanie się, ale lekkie olejki mogą być odpowiednie. Smoła węglowa i olejki z drzewa herbacianego są doskonałe do zwalczania łusek spowodowanych drożdżami.

Chociaż istnieje wiele rodzajów odżywek, wybór najlepszej dla Ciebie zależy od Twoich konkretnych potrzeb. Aby uzyskać maksymalne korzyści, powinnaś używać produktu przeznaczonego do konkretnego rodzaju włosów. Jeśli chcesz uniknąć mosiężnego blondu, wybierz lekką odżywkę zamiast ciężkiej odżywki. Powinnaś również wybrać produkt, który jest niezawodny dla wszystkich rodzajów włosów. Jaka jest więc najlepsza odżywka do włosów dla Ciebie? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Drenaż limfatyczny kończyn dolnych
Czytaj Dalej

Drenaż limfatyczny kończyn dolnych

Zabieg mechanicznego drenażu limfatycznego polega na umieszczeniu pompy pneumatycznej na opuchniętym obszarze i wpuszczeniu jej w ruch pulsacyjny,…
Co to jest drenaż limfatyczny?
Czytaj Dalej

Co to jest drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny to procedura mająca na celu usunięcie płynu z pewnych części ciała. Zabieg ten wykonuje się u…