Skuteczne laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Najskuteczniejszą metodą usuwania blizn potrądzikowych jest laseroterapia. W tym celu sięga się po lasery frakcyjne. Dowiedz się, jak działają.

Blizny potrądzikowe to dla wielu osób przyczyną kompleksów. Są one konsekwencją ciężkich przypadków trądziku. Silny stan zapalny przyczynia się do powstawania wklęsłych i wypukłych blizn potrądzikowych, których nie sposób jest usunąć przy pomocy łagodnej, domowej pielęgnacji skóry. Najskuteczniejszą obecnie metodą usuwania blizn potrądzikowych jest laseroterapia, a dokładnie zabieg laserem frakcyjnym.

Psychologiczne konsekwencje blizn potrądzikowych

Większość osób cierpiących na ciężką postać trądziku zmaga się później z bliznami potrądzikowymi. Oba stany wpływają na znaczne pogorszenie wyglądu i są przyczyną kompleksów oraz obniżenia samooceny. Chociaż blizny potrądzikowe nie stanowią zagrożenia dla zdrowia fizycznego, mogą pogorszyć kondycję psychiczną, dlatego tak wiele osób poszukuje skutecznej metody usuwania blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe kojarzone są z zewnętrznymi (i wewnętrznymi) niedoskonałościami. Stereotypowo uznawane są za oznakę „niepewności” i „nieśmiałości”, przez co czujemy się mniej atrakcyjni fizycznie, choć tak wcale nie musi być. Osoby, które czują się źle przez obecność blizn potrądzikowych, powinny rozważyć zabieg laserowego usuwania blizn potrądzikowych.

Co na blizny po trądziku?

Blizny po trądziku przybierają postać zanikową (wklęsłe) lub przerostową (wypukłe). Często pojawiają się też przebarwienia potrądzikowe. Z każdą z tych niedoskonałości doskonale poradzi sobie laser frakcyjny. Takie metody, jak peelingi chemiczne czy farmakoterapia również mogą pomóc, ale nie są wystarczające, aby skutecznie wygładzić skórę. Jak podkreślają eksperci z katowickiej Kliniki Miracki, w celu usuwania blizn potrądzikowych najlepiej sprawdzają się terapie łączone, składające się nie tylko z samej laseroterapii, ale też z innych zabiegów medycyny estetycznej, takich jak hydrodermabrazja, zabiegi iniekcyjne i terapia światłem LED. Kompleksowe podejście przyczynia się do uzyskania spektakularnych efektów.

Jak wygląda laserowe usuwanie blizn potrądzikowych?

Usuwanie blizn potrądzikowych za pomocą lasera to dobrze przebadana metoda leczenia tego typu zmian skórnych. Laseroterapia jest w stanie usunąć każdy rodzaj blizn potrądzikowych – zarówno zanikowe, jak i przerostowe. Doskonale radzi sobie również z usuwaniem przebarwień potrądzikowych. Działanie lasera polega na usuwaniu wierzchnich warstw skóry, które tworzą bliznę i odsłaniają zdrową tkankę, znajdującą się poniżej. Jednocześnie energia lasera stymuluje procesy regeneracyjne w skórze i przyczynia się do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, które zapewniają zdrowy, młody wygląd.

Frakcyjne lasery na blizny potrądzikowe, takie jak laser Alma Harmony iPixel, działają poprzez naruszenie zewnętrznej warstwy naskórka. Procedura zabiegowa polega na wykonaniu termalnych mikrourazów kontrolowanych, mających postać punktów na kolumnowych odcinkach. Pod wpływem lasera dochodzi do odparowania wody z naskórka, czego efektem jest jego złuszczenie. To wszystko uruchamia procesy naprawcze i regeneracyjne, które zachodzą nie tylko na powierzchni, ale też w głębokich warstwach skóry. Blizny potrądzikowe zostają maksymalnie spłycone, a skóra odzyskuje jędrność i odpowiednie napięcie. Podczas zabiegu twarz chłodzona jest zimnym strumieniem powietrza, co łagodzi ewentualne dolegliwości bólowe i niweluje dyskomfort.

Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii 3-5 sesji, co dwa tygodnie. O ostatecznej liczbie zabiegów na blizny potrądzikowe decyduje lekarz.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o skutecznym usuwaniu blizn potrądzikowych, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czytaj Dalej

Niechirurgiczne metody modelowania sylwetki – ciało Ci za nie podziękuje

O ciało można dbać na wiele różnych sposobów. Oczywiście na pierwszym miejscu powinny znaleźć się zdrowy tryb życia, dieta i aktywność fizyczna. Często warto też skorzystać z profesjonalnych zabiegów modelowania sylwetki, dzięki którym można wzmocnić i utrwalić efekty rzeźbienia ciała. Przedstawiamy 4 sprawdzone metody ujędrniania i wyszczuplania ciała wykorzystywanych w najlepszych klinikach medycyny estetycznej.