Jak długo trwa transplantacja włosów?

Jak długo trwa transplantacja włosów?

Typowy przeszczep włosów potrzebuje od ośmiu do dwunastu miesięcy, aby w pełni dojrzeć. W tym czasie pacjent będzie łysieć przez dwa do trzech miesięcy, ale po tym czasie cebulki zaczną produkować nowe włosy. Proces ten może trwać do trzech godzin dziennie, w zależności od pacjenta. Ten artykuł wyjaśni szczegóły tego procesu i pomoże zaplanować zabieg. Oto kilka pytań, które najczęściej zadają pacjenci:

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z beautywpolsce.pl

Czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji po przeszczepie włosów różni się w zależności od pacjenta, ale na ogół zabieg trwa od czterech do ośmiu godzin. Miejsce pobrania włosów będzie zaczerwienione i obolałe przez pierwszy dzień lub dwa, a przez tydzień może utrzymywać się w nim obrzęk. Przez kilka dni po zabiegu konieczne może być przyjmowanie środków przeciwbólowych, a lekarz prawdopodobnie przepisze antybiotyki. Po zabiegu nie należy się kąpać ani brać prysznica, dopóki chirurg tego nie zaleci.

Pierwsze 72 godziny po zabiegu przeszczepu włosów są niezwykle ważne. W ciągu pierwszych 72 godzin nie należy pić alkoholu ani nadmiernie się pocić. Unikaj także noszenia ciasnych bandaży, szczotkowania włosów i gorących narzędzi do stylizacji. Unikaj także bezpośredniego natrysku z głowicy prysznica. Ogólnie rzecz biorąc, powrót do pracy powinien nastąpić w ciągu dwóch do pięciu dni. Nie należy prowadzić samochodu ani wykonywać czynności, które mogą powodować znaczny ból. Po upływie czasu rekonwalescencji po przeszczepie włosów można powrócić do normalnej aktywności, w tym do pracy lub uprawiania sportu.

Ból i dyskomfort

Odczuwanie bólu pooperacyjnego jest źródłem niepokoju i lęku wśród pacjentów, zwłaszcza tych, którzy przeszli operację łysienia. Właściwe leczenie bólu pooperacyjnego może zminimalizować reakcje nocyceptywne i autonomiczne, które wpływają na funkcje narządów i powodują niepożądane skutki. Częstym pytaniem zadawanym przez pacjentów podczas konsultacji jest „czy to boli?”. Jeśli pacjent obawia się operacji, może zrezygnować z zabiegu. Na szczęście większość chirurgów specjalizujących się w przeszczepach włosów wprowadziła szereg udoskonaleń, które zmniejszają ból podczas zabiegu.

Podczas zabiegu przeszczepu włosów pacjentowi kilkakrotnie podawane są leki przeciwbólowe. Pozwoli to zminimalizować ewentualny dyskomfort, który powinien ustąpić następnego dnia. Większość pacjentów nie odczuwa bólu w dniu zabiegu, a ewentualny niewielki dyskomfort można złagodzić podając Tylenol (acetaminofen) lub inny środek znieczulający. Jeśli ból utrzymuje się, lekarz poda więcej leków znieczulających, aby go złagodzić.

Badanie krwi

Badanie krwi podczas zabiegu przeszczepu włosów jest konieczne u każdego pacjenta, u którego w przeszłości występowały pewne choroby. Pacjenci z historią zakażeń krwiopochodnych, takich jak wirusowe zapalenie wątroby typu B lub C, na ogół nie kwalifikują się do przeszczepu włosów. Jeśli jednak zdiagnozowano u Ciebie pewną chorobę, możesz nadal poddać się zabiegowi, jeśli lekarz będzie Cię nadzorował. Należy jednak pamiętać, aby kontrolować ciśnienie krwi.

Przed zabiegiem w klinice operacyjnej każdemu pacjentowi wykonuje się badania krwi. Badania te mają na celu upewnienie się, że pacjent jest zdrowy i nie cierpi na żadne schorzenia, które mogłyby spowodować, że zabieg będzie niebezpieczny. Mimo że przeszczep włosów jest mało inwazyjną operacją kosmetyczną, badania krwi są nadal konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo zabiegu. Poniżej omówiono znaczenie badań krwi podczas przeszczepu włosów. Procedura ta polega na usunięciu włosów i przeszczepieniu ich w miejscu dawczym.

Pobranie przeszczepów

Procedura przeszczepu włosów składa się z kilku etapów. Na pierwszym etapie przeszczepy muszą zostać umieszczone w obszarze biorcy. Mogą one być przechowywane przez kilka dni, a nawet tygodni, ale tylko w odpowiednich warunkach. Im dłużej są one przechowywane, tym lepiej, a żywotność przeszczepionych przeszczepów wzrasta. W większości przypadków przeszczepy mają długość około 5 milimetrów. Przeszczepy o długości mniejszej niż cztery milimetry są zbyt małe, aby można je było wszczepić.

Po wyrażeniu przez pacjenta zgody na zabieg lekarz oddziela poszczególne przeszczepy mieszkowe od otaczających je tkanek miękkich. Proces ten minimalizuje czas przebywania przeszczepów poza organizmem i zwiększa ich przeżywalność. Metoda ta jest również znana jako ekstrakcja seryjna. Jest ona podobna do tradycyjnego przeszczepu włosów, ale przeszczepy są pobierane pojedynczo.

Umieszczanie przeszczepów

Podczas zabiegów przeszczepiania włosów istnieje wiele niuansów związanych z umieszczaniem przeszczepów. Należy je umieszczać jak najdokładniej, aby zapewnić przeżycie i wzrost mieszków włosowych. Niepełne umiejscowienie spowoduje zwiększony opór i ryzyko wyskoczenia podczas zabiegu. Najtrudniejszym krokiem w tym procesie jest usunięcie kleszczy z nacięcia. Używając aplikatora z końcówką bawełnianą, można przytrzymać przeszczep na miejscu podczas usuwania kleszczy. Następnie przeszczep jest dopasowywany tak, aby był ułożony poziomo w stosunku do skóry głowy.

Nacięcia są wykonywane w obszarze dawcy i biorcy. Każde nacięcie ma odpowiedni rozmiar, jest ustawione pod kątem i pogłębione zgodnie z naturalnym kierunkiem pęcherzyka. Do wykonania nacięć używa się zwykle narzędzi chirurgicznych. Okres pooperacyjny jest bezbolesny i nie powoduje powstawania blizn ani obrzęków. Podczas zabiegu pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe, a następnie środek znieczulający, który znieczula okolicę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak w domu podnieść włosy u nasady
Czytaj Dalej

Jak w domu podnieść włosy u nasady

Jeśli masz już dość zmagania się z siwymi włosami, poznanie domowych sposobów tuszowania odrostów może być świetnym rozwiązaniem.…
Zabieg drenażu limfatycznego na nogach
Czytaj Dalej

Zabieg drenażu limfatycznego na nogach

Zabieg mechanicznego drenażu limfatycznego polega na założeniu na chore miejsce rękawa i umożliwieniu odpływu przez niego limfy za…